Матеріали для ролетних тканин
Щоб не говорили, але тканина – це жива матерія , що складається з волокон. А ось волокна , у свою чергу, можуть бути як натуральні (з волокнами рослиного походження – з бавовни та льону або тваринного походження – вовняні і шовкові ), так і хімічні. Хімічні волокна поділяються на целюлозні, хімічні (віскоза, ацетат, тріацетат ) і синтетичні . Для чого потрібно знати склад тканини? Все дуже просто, будучи обізнаним у технічних характеристиках тканини, ви зможете правильно з нею поводитися в процесі шиття, догляду, прасування. Нижче ми опишемо найбільш поширені тканини для рулонних штор.
Бавовна (Cotton)
Дуже міцна, зручна і теплостійка тканина. Головна її властивість – гігроскопічність, своєрідна конденсація вологи, що поглинається, завдяки чому вона не стає вологою на дотик. Розрізняють також мерсеризовану бавовну, тобто оброблена особливим чином бавовняна нитка. Цю тканину відрізняє м’який блиск, міцність і гігроскопічність. Також є ворсована бавовна, яка є більш теплою. Бавовняні тканини сильно мнуться і збиваються при пранні, якщо вони не оброблені спеціальним способом.
Віскоза (Viscose)
Натуральне волокно, отримане хімічним шляхом. Віскоза – це целюлоза без будь-яких домішок. Віскозні тканини виготовляються залежно від призначення, вони легко набувають вигляду шовку, бавовни, вовни або льону за рахунок блискучої або матової поверхні, товщини і звивистості волокон. Віскоза краще вбирає вологу, ніж бавовна, але, на жаль, міцністю похвалитися не може. Вироби з віскози можна повісити для сушки, не віджимаючи, або загорнути в простирадло і обережно віджати. Віскозу не можна сушити в сушильному пристрої. Прасують віскозу в режимі «шовк» вологою або через вологу тканину.
Мікроволокна
Виробляється з поліефірних волокон, набагато більш тонких , ніж нитки шовкопряда. Мікроволокнисті тканини настільки щільні, що непроникні для вітру і дощу. Тканини не вбирають вологу, а пропускають її назовні. Вже потім з їх поверхні волога випаровується. Мікроволокниті тканини м’які, легкі, міцні і не вимагають особливого поводження . Прасують в режимі «шовк».
Поліестер
Найпопулярніша тканина для рулонних штор, що складається з поліефірних волокон. Поліестер особливо міцний, але при цьому м’який. Добре тримає форму при нагріванні, в результаті прекрасно підходить для всіх видів штор. Мало мнеться. Не уражується міллю. Поліестер сохне швидко. Він не вимагає прасування. Але якщо ви захочете відпрасувати поліестер , то робіть це тільки теплою праскою в режимі «шовк» через вологу тканину. Головна перевага поліестеру в тому, що він приймає форму натуральних тканин : бавовни, льону та шовку .
Льон
Це тканина з дуже гладкою поверхнею з матовим блиском. Льон мало забруднюється, обсипається на зрізах. Легко вбирає вологу і швидко сохне. Це теж гігроскопічна тканина, тому вона ідеальна для вологої спекотної погоди. Така тканина дуже міцна, причому вологий льон ще більш міцний, ніж сухий. Льон більш твердий і жорсткий, ніж бавовняні тканини. Мнеться, але не так сильно, як бавовна. Прасують льон завжди зі зволоженням і при самій високій температурі.
Шовк
Шовкові тканини на дотик ніколи не стають вологими. Найвисокоякіснішим вважається кручений шовк, він видобувається з довгих ниток з середини кокона. Шовк-буріт, мабуть, самий низькоякісний вид шовку, він видобувається з волокон оболонки кокона .
Чесуча
Чесучою називають особливий вид шовку, видобутого з коконів дубового шовкопряда. Залежно від якості, виду переплетення та оздоблення тканин, шовк буває дуже легким і м’яким або важким і жорстким. Шовкові тканини мнуться в різному ступені, знову ж таки в залежності від якості. Високоякісний шовк практично не мнеться. Шовк не можна терти, вичавлювати і викручувати . Чесучу прасують тільки після того, як вона повністю просохне. При прасуванні шовк не можна збризкувати водою, від цього на ньому можуть з’явитися розводи.