Перголи: стильна практичність в сучасному виконанні
Сучасна пергола — це нащадок античних прибудов, які виконували різноманітні ролі в побуті та дозвіллі: каркаси для виноградників, навіси для імпровізованих майстерень, живі куточки з квітами тощо. В наші дні ці каркасні конструкції встановлюються на терасах, плоских дахах будинків, на подвір'ях та навіть в парках. Найчастіше відіграють декоративну роль, заодно захищаючи певну територію від сонця, снігу та дощу.
Види перголи: конструктивні особливості
Тип перголи для монтажу підбирається індивідуально по таких критеріях як: матеріали конструкції та перемичок, тип механізму та призначення споруди. По матеріалах каркасу виділяють 3 основні види:
- Алюмінієві — надзвичайно легкі конструкції, які можна монтувати власноруч та складати при необхідності. Вони часто використовуються для створення переносних навісів, бесідок тощо.
- Дерев'яні — зазвичай нерозбірні прибудови в античному стилі. Мають гарний вигляд, але піддаються негативному впливу навколишнього середовища
- Сталеві — міцні та сучасні конструкції з відмінною стійкістю до будь-яких несприятливих умов. Зазвичай виконують функцію стаціонарного демісезонного навісу на терасі або на подвір'ї.
- Ще перголи умовно поділяють на 4 типи по їхньому призначенню:
- Тентовані — окрема споруда або прибудова з тканинним полотном.
- Ширми — розділяє простір на окремі зони, наприклад, сад, бесідка.
- Вигнуті — використовуються для створення проходів, або як навіс.
- Козирок — прибудова біля вікон або веранд для захисту від сонця.
- Перекриття ділиться на 2 види: демісезонне та звичайне. Демісезонне складається з жорстких пластин (алюміній), які за допомогою поворотного механізму виставляються в потрібному положенні. Звичайне зазвичай виготовляється з цільного відрізу тканини (акрил або ПВХ) та захищає лише від сонячних променів або дрібного дощу.