Як правильно вибирати тканину для рулонних штор

Яку тканину вибрати для рулонних штор? Непросто, правда ?! Здавалося б, загальна гамма інтер'єру відома, але знову і знову виникають розбіжності з приводу того, який колір рулонних штор найбільш вигідний і доречний.

Ось кілька правил

Якщо стіни у вашій кімнаті обклеєні однотонними шпалерами, то для ролети підійдуть тканини з рослинним або геометричним малюнком. Самий виграшний варіант, якщо один з вибраних варіантів повторюватиме тон меблів. Ще краще, якщо рулонні штори і оббивка меблів близьких забарвлень.

З особливою прискіпливістю слід підбирати рулонні штори для кухні та їдальні.

Вибравши строгий одноколірний фон (особливо темних відтінків) ви ризикуєте додати кухні «кабінетний» вид і тужливу апатичну атмосферу, що не бажано, оскільки саме це місце найпопулярніше в будинку. Тут потрібне легка грайливість колірного рішення, щоб апетит і відмінний настрій не покидали цю кімнату. Нехитрий дизайн з квітами, листям або абстрактним ненав'язливим малюнком. У цьому випадку обов'язково поєднання кольору і візерунка рулонних штор з декором кімнати.

У нашому електронному каталозі тканин ви знайдете саме те, що підкреслить ваш індивідуальний смак та стиль.

Не варто підбирати тканини з ідентичним вашим шпалерам малюнком. Якщо ви все ж маєте намір вибрати колір «гіркого шоколаду», то його варто комбінувати з усіма відтінками кремового або бежевого; до кольору «бордо» підходить білий і золотистий тони; а синій відмінно дружить з жовтим. Якщо вікна декоруються яскравими, навіть кричущими тканинами з абстракціями, геометричними візерунками або азіатськими мотивами, то дисонанс слід приглушати білим. Він розбавить колірне перевантаження, додасть світла.

Якщо ви бажаєте візуально розширити загальний простір кімнати, то варто вибрати напівпрозорі тканини. Також потрібно врахувати, що контрастні тканини з малюнком з поперечних смуг візуально розширюють стіни, а вертикальний малюнок робить кімнату вище. Блакитні, сірі, фіолетові тони створюють відчуття прохолоди, а бежеві, теракотові, жовті - відчуття тепла. Тому, в цілях утеплення холодної кімнати вибирайте рулонні штори м'яких зігріваючих тонів.

Якщо ми говоримо про класичний інтер'єр, якому властива певна масивність, громіздкість і епохальний антураж, то в даний інтер'єр дуже грамотно впишуться щільні штори з класичним малюнком або смугою. Ті, хто віддає перевагу стилю «кантрі», віддасть свою симпатію легким і напівпрозорим рулонним шторам. Вони внесуть певну ефемерність і легкість.

За порадою дизайнерів, якщо ваші вікна виходять на північну сторону, то рекомендується обирати золотистий, тепло-жовтий, кремовий, меланжевий відтінки. Ті вікна, на які протягом дня підлягає падає світло, слід декорувати рулонними шторами холодної гами: блакитними, синьо-зеленими або сірими. Можна вибирати колір тканинних ролет виходячи з того, коли сонце найбільше освітлює кімнату. Якщо сонця більше вранці, то штори доречніше вибрати з холодних відтінків, а якщо сонця в кімнаті більше ввечері, то з теплих.

І останнє, фактура тканин. Тут потрібно враховувати особливість матеріалу елементів інтер'єру, тому фактуру найкраще підбирати в поєднанні з чохлами для подушок, покривалами, або в контраст до них.

Рекомендуємо вам переглянути наш електронний каталог тканин Зебра/День-Ніч. Тут ви знайдете дійсно цікаві рішення для вашого дому чи офісу.